Hlavní obsah
Letoun vybočil z přistávací dráhy. Foto: Facebook státu Aljaška

Letadlo na Aljašce zůstalo po přistání viset nad mořem

Na Aljašce havarovalo ve čtvrtek večer místního času během přistání letadlo se 42 lidmi na palubě, napsala agentura DPA. Stroj vybočil z přistávací dráhy, projel místní komunikací a přední částí zůstal viset nad mořem. Dva cestující utrpěli vážné zranění, dalších deset bylo ošetřeno na místě.

Letoun vybočil z přistávací dráhy. Foto: Facebook státu Aljaška
Letadlo na Aljašce zůstalo po přistání viset nad mořem

Nehoda se stala ve městě Unalaska na Amaknakově ostrově. Letoun PenAir společnosti AlaskaAirlines startoval z 1300 kilometrů vzdáleného města Anchorage. Přistávací manévr se podařil pilotovi až na druhý pokus, píše agentura DPA.

Při rolování zničehonic vybočil z přistávací dráhy, vjel na místní pobřežní komunikaci a řítil se směrem do moře. Stroj se nakonec podařilo zastavit, ovšem přední část doslova visí z pobřežní komunikace a od hladiny moře dělí čumák jen pověstné centimetry.

Stroj skončil málem ve vodě

Foto: Facebook státu Aljaška

Příčina nehody se vyšetřuje. Místní média s odkazem na očité svědky uvedla, že stroj bojoval se silným větrem, který si s ním pohrával jako s hračkou.

Mezi 39 cestujícími byl také tým plavců ze školy na pevnině na Aljašce. Studenti i jejich doprovod vyšli z nehody bez zranění.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků