Hlavní obsah

Kvůli kachnám zastavila na dálnici, lidé na motorce za ní nepřežili

Kanadský soud ve čtvrtek uložil trest 90 dnů vězení 26leté ženě, která zastavila se svým autem na dálnici v provincii Quebec kvůli kachnám přecházejícím přes vozovku. Padesátiletý muž jedoucí na motorce za autem nestačil zareagovat a při srážce zemřel on i jeho 16letá dcera. O rozsudku informovala agentura Reuters.

Kvůli kachnám zastavila na dálnici, lidé na motorce za ní nepřežili

Nehoda se stala před čtyřmi lety na dálnici jižně od Montrealu. Emmu Czornobajovou, která ji způsobila, uznal už v červnu soud vinnou z nedbalosti a nebezpečné jízdy s následkem smrti.

Czornobajová podle zpráv dupla náhle na brzdu v předjížděcím jízdním pruhu, když před sebou zahlédla kachny. Přiznala, že chtěla, aby se dostaly do bezpečí a uznala, že to byla chyba.

Trest si má odpykat během víkendů. Kromě vězení jí soud uložil ještě 240 hodin veřejných prací a na deset roků jí zakázal řízení.

Ačkoliv žalobci požadovali trest devět měsíců vězení, Pauline Volikakasová, jejíž manžel a dcera při havárii zemřeli, proti verdiktu nic nenamítala a řekla, že to snad pomůže dívat se do budoucna s nadějí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků