Hlavní obsah
Policisté našli drogy v tělech štěňat. Foto: Profimedia.cz

Kolumbijský veterinář chtěl do USA pašovat heroin v tělech štěňat, dostal šest let

Na šest let poslal ve čtvrtek soud v New Yorku do vězení kolumbijského veterináře, který se pokusil do Spojených států propašovat heroin v tělech štěňat. Informovala o tom agentura AP. Po osmatřicetiletém Andrésovi Lópezovi Elorezovi pátrala americká policie už od roku 2005. V roce 2015 jej zadrželi policisté ve Španělsku, které jej loni v květnu vydalo do USA.

Policisté našli drogy v tělech štěňat. Foto: Profimedia.cz
Kolumbijský veterinář chtěl do USA pašovat heroin v tělech štěňat, dostal šest let

Veterinář López Elorez si v roce 2004 pronajal farmu v kolumbijském Medellínu, kde choval psy. Zároveň ale spolupracoval s kolumbijským drogovým kartelem. Devíti štěňatům do těla voperoval plastové sáčky s heroinem v tekutém stavu, který chtěl propašovat do Spojených států.

López Elorez

Foto: Profimedia.cz

V lednu 2005 policie veterinářovu farmu prohledala a zabavila 17 sáčků s tekutým heroinem, které vážily celkem téměř tři kilogramy. Deset sáčků přitom museli chirurgicky vyjmout z břišních dutin devíti štěňat.

Tři ze štěňat pošly kvůli viru, kterým se nakazily po operaci. Jednu z přeživších fen později vycvičili policisté v Kolumbii pro vyhledávání drog. Rotvajlerka dostala jméno Heroína, což v překladu znamená heroin, ale i hrdinka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků