Hlavní obsah

Kanadský nájemný vrah se přiznal, že zabil 28 lidí

Kanadský nájemný vrah Gerald Gallant (58) před soudem v Quebeku v úterý přiznal, že během třiceti let zabil 28 osob. Dalších dvanáct lidí se zabít pokusil. Protože slíbil policii, že ji poskytne informace, nedostane už další trest k 25 letům, které dostal za první vraždu, za niž už byl odsouzen.

Kanadský nájemný vrah se přiznal, že zabil 28 lidí

Gerald Galland byl už odsouzen na doživotí za vraždu z roku 2001. Dopaden byl v roce 2006 ve Švýcarsku, kam utekl, když policie našla vzorky jeho DNA na sklenici v restauraci, kde zabil jejího majitele. Nyní se přiznal, že zabil ještě dalších 27 lidí.

Gallant zabíjel na objednávku členy podsvětí, zejména příslušníky soupeřících motorkářských gangů, které bojovaly o trh s drogami. Občas však zasáhl i nevinné. V roce 1999 zabil soukromého detektiva, který se nastěhoval do bytu, jenž dřív obýval člověk, kterého měl zabít. O rok později zranil servírku, když vraždil Roberta Savarda napojeného na motorkářský gang Hell´s Angels. Ten ji použil jako živého štítu.

Gallant se v úterý před soudem zraněným i pozůstalým omluvil: „Chápu, že odpuštění bude obtížné, možná nemožné. Přijímám to. Souhlasím s tím, že budu spolupracovat s policií, abych napravil škody, které jsem napáchal a dosáhl odpuštění.“

Na základě informací nájemného vraha bylo minulý týden zatčeno deset lidí po celém Quebeku v souvislosti s vraždami soupeřících motorkářských gangů.

Nenápadný nájemný vrah

Starosta města Donnacona, kde Gallant žil dvacet let, uvedl, že vrah se dokonale maskoval. „Nevšimli byste si ho, vypadal, jako obyčejný Honza, kterého byste v davu těžko identifikovali jako někoho, kdo by mohl páchat zločiny. Byl ostříhán, měl čistá auta a upravený dům. Hodně jezdil na kole,“ řekl Andre Marcoux.

Gallant ale není nejhorším kanadským vrahem. Zakladatel motocyklového gangu Hell´s Angels v Quebeku Yves „Apache“ Trudeau byl v roce 1986 odsouzen na doživotí za 43 vraždy. Kanaďan Robert Pickton se přiznal k vraždě 49 žen, které zmasakroval na své prasečí farmě, souzen však byl jen 26 vražd. [celá zpráva]

Odsouzen byl v prvním procesu na doživotí za šest nejsnáze prokazatelných vražd. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků