Hlavní obsah
 

Jižně od Houstonu se protrhla hráz

Kapacity vody u hned několika velkých vodních nádrží nedaleko zatopeného Houstonu byly překročeny a voda z nich začala přetékat. Jižně od města se protrhla hráz. Zaplavenému velkoměstu hrozí další přívaly vody. Úřady nařídily další evakuace.

 
Jižně od Houstonu se protrhla hráz

Vodohospodáři začali už dříve upouštět vodu z nádrže Addicks vzdálené zhruba 30 kilometrů na západ od Houstonu. Přesto v úterý oznámil zástupce okresní správy Jeff Lindner, že se voda vylila z břehů.

Podobné problémy se záhy vyskytly na jihu. Zástupci okresu Brazorie jižně od Houstonu ohlásili, že se protrhla hráz u Columbia Lakes. Úřady současně vyzvaly všechny lidi žijící v okolí, aby odtamtud okamžitě odešli. Evakuace v místě nicméně začaly už o víkendu.

Podobně hrozivá situace je i na dalších nádržích na jihu.

V případě Houstonu se úřady tolik protržení hrází neobávají, jako toho, že přibude další voda v řece Buffalo Bayou, která čtvrtým největším městem USA Houstonem protéká.

Lidé prchají úpřed velkou vodou způsobenou tropickou bouří Harvey

Foto: Gerald Herbert, ČTK/AP

Úřady mají současně obavy o situaci na Barkerově nádrži, s níž také západně od Houstonu regulují stav vody v Buffalo Bayou. [celá zpráva]

Záplavy v Houstonu a dalších místech Texasu způsobila osmisetletá voda. Hurikán Harvey, který povodně způsobil, má přitom u Houstonu udeřit ve středu znovu. I když už oslabil na tropickou bouři, nově má napršet až 50 centimetrů vody.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Letecké záběry Houstonu po bouři Harvey

Video: Reuters

Živel začíná tíživě dopadat i na stát Louisiana. Meteorologové vydali varování také pro pobřežní oblasti Mississippi a Alabamy, kde rovněž silně prší.

Zaplavený Houston

Foto: Nick Oxford, Reuters

Lijáky vyhnaly z domovů tisíce lidí a zapříčinily smrt nejméně devíti lidí v okolí Houstonu. Národní garda dosud před velkou vodou zachránila více než 3500 lidí.

Houston chce zřídit dalších 10 000 nouzových ubytovacích míst pro evakuované lidi. V úterý město požádalo federální úřady o pomoc při jejich zřizování.

Corpus Christi, které hurikán zasáhl jako první, v úterý navštívil prezident Donald Trump. Lidem slíbil rychlou a důkladnou rekonstrukci postižených míst.

Prezident Donald Trump v texaském Corpus Christi, které se vzpamatovává z řádění hurikánu a bouře Harvey.

Foto: Carlos Barria, Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků