Hlavní obsah

Vražednému běsnění kanadského zubaře předcházela partnerská hádka

Nedělní masakr ve východokanadské provincii Nové Skotsko vyvolala partnerská roztržka mezi Gabrielem Wortmanem, který později zastřelil 23 lidí, a jeho přítelkyní. Napsala to v pátek agentura AP s odvoláním na kanadské vyšetřovatele.

Vražednému běsnění kanadského zubaře předcházela partnerská hádka

Vrah o víkendu útočil na šestnácti místech, kde během dvanácti hodin pozabíjel třiadvacet lidí a zapálil několik domů.

Mezi místy činů se pohyboval policejním vozem a v policejní uniformě, což komplikovalo jeho dopadení. Nakonec ho ale bezpečnostní složky zlikvidovaly.

Žádné další podrobnosti k hádce, která měla podle vyšetřovatelů masakru předcházet, policisté podle AP zatím nesdělili. Odvolali se na chystanou tiskovou konferenci.

Zámožný zubař

Jednapadesátiletý Wortman byl zámožným dentistou. Vlastnil továrnu na výrobu zubních náhrad a podle sousedů měl problémy s alkoholem.

Policie soudí, že záměrné bylo jen zabití první oběti, ostatní Wortman usmrtil náhodnou střelbou. Zda, případně jak zaútočil na svou přítelkyni, není z dosavadních policejních informací zřejmé.

Kanadská policie zasahuje proti střelci.

Foto: Tim Krochak/The Canadian Press , ČTK/AP

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků