Hlavní obsah
James Holmes u pondělního slyšení se svou advokátkou Tamarou Bradyovou Foto: ČTK/AP

Holmes byl před střelbou v denverském kině v péči psychiatričky

James Holmes, podezřelý ze zabití 12 lidí v denverském kině, byl před střelbou v péči psychiatra. Vyplývá to ze zveřejněných soudních dokumentů. Podle nich navštěvoval v týdnech před střelbou minulý pátek doktorku Lynne Fentonovou, která je podle listu The Washignton Post specialistkou na schizofrenii.

James Holmes u pondělního slyšení se svou advokátkou Tamarou Bradyovou Foto: ČTK/AP
Holmes byl před střelbou v denverském kině v péči psychiatričky

Podle policie čtyřiadvacetiletý Holmes při promítání batmanovského snímku Temný rytíř povstal zastřelil 12 lidí a skoro 60 zranil. Profesorka Fentonová je vedoucí psychiatrického oddělení na Coloradské univerzitě, kde byl Holmes doktorandem.

Informaci o návštěvách Holmese u psychiatra obsahuje podání obhajoby, která žádá, aby se údaje o obsahu těchto návštěv nedostaly na veřejnost. Obhajoba také žádá po soudu, aby zjistil, jak se dostalo na veřejnost, že Holmes poslal Fentonové zápisník, kde líčí, jak chce zabíjet. Není jasné, zda tento zápisník byl odeslán před střelbou.

"James Homes byl psychiatrickým pacientem doktorky Fentonové a obsah jeho komunikace s ní je chráněn," uvedla obhajoba. Podle ní informace o zápisníku ohrožují Holmesovo právo na spravedlivý proces.

Představitelé univerzity odmítají o zápisníku mluvit, stejně jako o jeho pobytu na škole. Holmes studoval rok neurologii a studia ukončil za nejasných okolností tři dny po ročníkové zkoušce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků