Hlavní obsah
Harrison Ford Foto: ČTK/PA/Anthony Devlin

Harrison Ford si spletl ranvej a letadlem málem narazil do startujícího boeingu

Chybělo málo a americký herec Harrison Ford mohl způsobit tragickou leteckou nehodu. Se svým jednomotorovým strojem Husky totiž v pondělí při přistání na letišti v Kalifornii místo na ranvej dosedl na pojezdovou dráhu, po které zrovna roloval Boeing 737 plný lidí. Jedná se už o několikátý letecký incident, jenž se Fordovi přihodil. Ve středu o tom informovala stanice NBC.

Harrison Ford Foto: ČTK/PA/Anthony Devlin
Harrison Ford si spletl ranvej a letadlem málem narazil do startujícího boeingu

„Měl být tamten letoun pode mnou?“ ptala se zmateně čtyřiasedmdesátiletá hollywoodská hvězda, když prolétla těsně nad dopravním strojem se 110 pasažéry a šesti členy posádky na palubě.

Kontrolní věž letiště Johna Wayna v Orange County podle informací federálního úřadu pro dohled nad letovým provozem (FAA) původně herce a zkušeného pilota vyzvala, aby přistál na ranveji 20-L. Ford instrukci zopakoval, s vrtulovým strojem ale záhy dosedl na výrazně menší pojezdovou dráhu, čímž porušil bezpečnostní předpisy.

Jednomotorový stroj Husky

Foto: Profimedia.cz

Nikomu se nic nestalo a let American Airlines s menším zpožděním v pořádku odstartoval. Ford by nicméně kvůli chybě mohl přijít o leteckou licenci. Jedná se ostatně už o několikátou nehodu, jejímž účastníkem byl.

Hasiči u zříceného letadla Harrisona Forda na golfovém hřišti ve Venice v Los Angeles

Foto: Lucy Nicholson, Reuters

Patrně nejzávažnější bylo jeho zřícení na golfové hřiště v kalifornské Santa Monice v roce 2015. Tehdy ale za nehodu nemohl, protože u jeho stroje z období druhé světové války selhal motor. [celá zpráva]

Ford spadl také s vrtulníkem, a to v roce 1999 během tréninkového letu ve Ventura County. Ani tehdy se nikomu nic nestalo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků