Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Facebook vysílal další sebevraždu, přímé přenosy se vymkly kontrole

Facebook živě odvysílal další sebevraždu. Tentokrát streamoval vlastní smrt devětačtyřicetiletý James M. Jeffrey z Robertsdale v Alabamě. Na život si sáhl kvůli rozchodu s přítelkyní. Než Facebook záznam jeho sebevraždy smazal, zhlédlo jej víc než tisíc lidí. Informoval o tom server The Daily Mail.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Facebook vysílal další sebevraždu, přímé přenosy se vymkly kontrole

Již bezvládné tělo muže našla policie poté, co ji zalarmovala Jeffreyho bývalá přítelkyně, jíž nebral telefon.

„Odbor komunikace kanceláře šerifa obdržel informaci, že Jeffrey spáchal sebevraždu a odvysílal ji živě na Facebooku,“ potvrdila serveru Al.com kancelář místního šerifa. Informace o tom, že vraždu zhlédlo víc než tisíc lidí, přinesli právě strážci zákona.

Další případ z mnoha

Jedná se o další tragický případ, kdy uživatelé použili Facebook, aby se se světem podělili o vlastní smrt. V úterý svět šokovala zpráva o mladém Thajci, který ze žárlivosti v přímém přenosu nejprve oběsil svou 11měsíční dceru a pak sebe. Video bylo v éteru téměř 24 hodin. [celá zpráva]

Jen o den dříve zase švédský soud poslal do vězení dva Afghánce ve věku osmnáct a jedenadvacet let, kteří hromadně znásilnili ženu, a hrůzný akt rovněž vysílali živě na Facebooku. Ten sice záznam smazal, video se ale dál šíří po internetu a nyní už není v ničí moci to zastavit.

K podobným případům v poslední době dochází téměř každý týden. 16. dubna umístil Američan Steve Stephens na Facebook video, na němž zavraždil 74letého dělníka. Jen několik dní předtím zase v Chicagu zadrželi čtrnáctiletého chlapce, který sexuálně obtěžoval o rok starší dívku a své počínaní rovněž vysílal živě.

Facebook má na kontrolu obsahu celé oddělení, prověřovat živé přenosy v reálném čase ale není v jeho silách.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků