Hlavní obsah
Hillary Clintonová Foto: Brian Snyder, Reuters

E-maily Clintonové nalezené v počítači exmanžela její poradkyně FBI dosud neznala

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) skutečně našel e-maily Hillary Clintonové z doby, kdy zastávala funkci ministryně zahraničí, v počítači exmanžela její poradkyně Anthonyho Weinera. Potvrdila to v noci na pátek televize CBS. Současně uvedla, že jde o jiné e-maily než ty, které byly součástí skandálu Clintonové spojeného s tím, že ve funkci používala i pro služební zprávy soukromý e-mailový účet.

Hillary Clintonová Foto: Brian Snyder, Reuters
E-maily Clintonové nalezené v počítači exmanžela její poradkyně FBI dosud neznala

CBS potvrdila, že jde o nově objevené e-maily Clintonové z doby, kdy byla ve funkci ministryně zahraničí, a že nejde o pouhé kopie už nalezených a zkoumaných zpráv, oznámila televize s odvoláním na vyšetřovatele z FBI.

Vyšetřovatelé ale uvedli, že zatím nevědí, zda jsou tyto e-maily nějak důležité pro už uzavřené vyšetřování bývalé šéfky americké diplomacie a současné demokratické kandidátky do Bílého domu.

Žádný zvrat to není

Podle bývalých prokurátorů Johna R. Teakelala a Josepha E. DiGenovy ale nejde o žádný zvrat v případu, nýbrž jen o rozšíření počtu důkazního materiálu o další střípky. Uvedli to pro list The Washington Post.

Hillary Clintonová ve funkci používala soukromý e-mail, kvůli čemuž ji vyšetřovala FBI. Označila její jednání za extrémně nezodpovědné, ale tím vše skončilo, i když některé z e-mailů byly označeny jako tajné. Dvouleté vyšetřování poté uzavřela ministryně spravedlnosti Loretta Lynchová bez toho, aby bylo proti Clintonové či komukoli dalšímu vzneseno obvinění.

Huma Abedinová se svým bývalým manželem Anthonym Weinerem na fotografii z července 2013

Foto: Eric Thayer, Reuters

E-maily se našly, když FBI prozkoumávala počítač někdejšího kongresmana a newyorského zastupitele Anthonyho Weinera kvůli podezření, že vedl na internetu sexuálně podbarvenou komunikaci s nezletilou dívkou.

Weiner byl manželem poradkyně Clintonové Humy Abedinové. Ta uvedla, že netuší, jak se e-maily od Clintonové dostaly do počítače jejího bývalého muže.

Ředitel FBI James Comey

Foto: Jonathan Ernst, Reuters

O nálezu e-mailů Clintonové minulý týden informoval šéf FBI James Comey. Okamžitě byl obviněn demokraty z nemístného vměšování do končící volební kampaně, protože se zprávy našly už dříve, ovšem on s informací vystoupil necelé dva týdny před volbami. [celá zpráva]

Související téma:

Hillary Clintonová

Foto: Mary Altaffer, ČTK/AP

Comey se hájil, že on sám o těchto e-mailech dříve nevěděl, vyšetřovatelům však podle zjištění médií byly známy od počátků října. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků