Hlavní obsah
Hillary Clintonová Foto: Mary Altaffer, ČTK/AP

Clintonová: Ze soukromého mailu jsem tajné zprávy neposlala

Demokratická kandidátka na funkci prezidentky Spojených států Hillary Clintonová zopakovala, že za svého působení ve funkci ministryně zahraničí ze svého soukromého e-mailového účtu neposlala ani na něj nepřijala žádné tajné zprávy. Clintonová to podle agentury Reuters řekla na sobotní akci pořádané v rámci předvolební kampaně.

Hillary Clintonová Foto: Mary Altaffer, ČTK/AP
Clintonová: Ze soukromého mailu jsem tajné zprávy neposlala

Bývalá šéfka americké diplomacie, která je nejnadějnější demokratickou kandidátkou pro volby plánované na příští rok, je kritizována za to, že používala soukromý e-mailový účet pro služební komunikaci v době, kdy působila jako ministryně zahraničí. Zákon tehdy používání soukromých adres k vyřizování oficiální komunikace ale nezakazoval. Clintonová přesto čelí především ze strany republikánské opozice kritice za možné ohrožení národní bezpečnosti.

Podle deníku The Washington Post zjistili inspektoři, že přinejmenším čtyři e-maily poslané ze soukromého účtu Clintonové obsahovaly informace podléhající utajení.

Clintonová v sobotu v Iowě uvedla, že "nemá tušení", o jaké čtyři e-maily by se mohlo jednat. "Neposlala jsem ani jsem nepřijala nic, co bylo v té době tajné," prohlásila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků