Hlavní obsah
Hillary Clintonová zahájila svou volební kampaň. Foto: Brendan Mcdermid, Reuters

Clintonová zahájila volební kampaň, Američanům slíbila prosperitu

Hillary Clintonová, která se v příštích prezidentských volbách chce za demokraty ucházet o post v Bílém domě, v sobotu poprvé vystoupila na velkém předvolebním shromáždění a formálně zahájila svou kampaň. Posluchačům zdůraznila, že hodlá být obhájkyní všech, na něž dopadla ekonomická recese posledních let.

Hillary Clintonová zahájila svou volební kampaň. Foto: Brendan Mcdermid, Reuters
Clintonová zahájila volební kampaň, Američanům slíbila prosperitu

Manželka bývalého prezidenta Billa Clintona věří, že je s to zajistit zemi nové období prosperity, jak tomu bylo za jejího chotě v 90. letech. Kromě jiného v projevu na newyorském ostrově Roosevelt ujistila pracující Američany, že bude usilovat o jejich lepší životní podmínky. Slíbila například změnit daňový systém tak, aby oceňoval těžkou práci.

"Každý má právo na příležitost využít své schopnosti dané bohem. To je sen, který sdílíme, to je boj, který musíme vést," řekla 67letá politička ve videu, v němž v pátek vyzývala své přívržence k účasti na sobotním předvolebním shromáždění.

Zaplněný park v new Yorku, v němž Hillary Clintonová zahájila svou kampaň.

Foto: Carlo Allegri, Reuters

Všeobecně se zatím předpokládá, že se Clintonová ve stranických primárkách nejspíš stane kandidátkou demokratů v prezidentských volbách na konci příštího roku. Předvídají to veškeré dosavadní průzkumy. Prezident Barack Obama již nemůže po dvou funkčních obdobích kandidovat a někdejší ministryni zahraničí své vlády prezident podpořil.

V předpokládaném závěrečném boji s kandidátem Republikánské strany bude ale někdejší první dáma podle komentářů muset vylepšit nejen svůj image u obyvatel, ale také najít odpověď na útok republikánů, kteří ji označují za kandidátku minulosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků