Hlavní obsah
Hillary Clinton v americkém Kongresu Foto: Jonathan Ernst, Reuters

Clintonová má podle průzkumu rekordní náskok před Trumpem

Demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clintonová vede nad svým republikánským soupeřem Donaldem Trumpem o dvanáct procent, což je za posledních několik týdnů nejvyšší náskok. Vyplývá to z průzkumu agentury Reuters a společnosti Ipsos. Clintonovou podporuje 45 procent dotázaných, Trumpa 33 procent.

Hillary Clinton v americkém Kongresu Foto: Jonathan Ernst, Reuters
Clintonová má podle průzkumu rekordní náskok před Trumpem

Clintonová poráží v průzkumech Trumpa prakticky po celou dobu od červencových nominačních konferencí, které jejich kandidaturu potvrdily. Nynější výsledek je ale pro bývalou první dámu nejpříznivější, dosud se její náskok pohyboval mezi třemi a devíti procenty.

Republikánský kandidát na úřad prezidenta USA Donald Trump na předvolebním setkání ve Wilmingtonu v Severní Karolíně

Foto: Eric Thayer, Reuters

Průzkum rovněž ukázal, že 22 procent dotázaných žádného z obou kandidátů nepodporuje. Tento ukazatel je podle analytiků vysoký, přinejmenším ve srovnání s kampaní v roce 2008, kdy voliči rozhodovali mezi demokratem Barackem Obamou a republikánem Mittem Romneyem.

V jiném průzkumu se voliči vyjadřovali ke všem kandidátům, tedy kromě Clintonové a Trumpa i k libertariánovi Garymu Johnsonovi a k Jill Steinové ze strany Zelených. Pro bývalou první dámu se vyslovilo 41 procent voličů, Trump má na své straně 33 procent voličů. Johnsona podporuje sedm procent a Steinovou dvě procenta dotázaných.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků