Hlavní obsah

Castro se opět objevil na obrazovce, vypadá lépe

Po třech měsících kubánská televize v úterý odvysílala nové záběry vůdce Fidela Castra z jeho pondělního setkání s venezuelským prezidentem Hugo Chávezem. Castro na záběrech stále působil křehce, ale vypadal zdravěji než na předchozích snímcích.

Castro se opět objevil na obrazovce, vypadá lépe

Desetiminutová reportáž zachycovala stojícího Castra při rozhovoru s venezuelským prezidentem. Castro popíjel pomerančový džus. Oba žertovali a vzpomínali na své první setkání. Své setkání zakončili slovy: "Zvítězíme, vlast, socialismus nebo smrt."

Dosud poslední záběry Fidela Castra vysílala kubánská televize 28. prosince, vypadal na nich silně pohublý a slabý. Od té doby se na obrazovkách jeho aktuální obraz neobjevil. Jeho prohlášení ke 48. výročí revoluce zveřejnila média ve formě čteného prohlášení.

Castrovo zdraví je proto předmětem četných otázek a spekulací. V USA opakovaně uvedli, že Castro trpí rakovinou a dlouho už žít nebude [celá zpráva], ovšem to popírala nejen Kuba [celá zpráva], v jejíž čele teď stojí Fidelův bratr Raúl, ale také španělský chirurg, který jej koncem prosince v Havaně vyšetřil. José Luis García Sabrido prohlásil, že osmdesátiletý kubánský vůdce netrpí rakovinou ani jinou zhoubnou chorobou a zotavuje se. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků