Hlavní obsah
Prezident Trump v úterý v Bílém domě přijal okresní šerify a dostal od nich dary. Foto: Kevin Lamarque, Reuters

Bude Pentagon Trumpovým platit? Armáda si chce pronajmout část Trump Tower

Americké ministerstvo obrany usiluje o pronájem prostor v newyorském mrakodrapu Trump Tower, kde má byt prezident Donald Trump. Mluvčí Pentagonu to potvrdil televizi CNN. Otázkou je, zda a kolik bude firmě Trump Organization ministerstvo platit.

Prezident Trump v úterý v Bílém domě přijal okresní šerify a dostal od nich dary. Foto: Kevin Lamarque, Reuters
Bude Pentagon Trumpovým platit? Armáda si chce pronajmout část Trump Tower

Trump se do New Yorku vracívá a navíc zde zůstala jeho manželka Melania se synem, aby v tamní škole desetiletý Barron dokončil školní rok. A bezpečnostní pracovníci potřebují být prezidentovi nablízku, koneckonců prezidentská ochranka Secret Service se už přirozeně ve výškové budově zabydlela. Není ovšem jasné, zda platí nájem.

„Ministerstvo obrany pracuje prostřednictvím příslušných cest a v souladu s veškerými právními náležitostmi na tom, aby získalo omezený prostor k pronájmu v budově Trump Tower, aby mohlo plnit potřeby oficiální mise. Tyto prostory jsou nezbytné pro personál a zařízení na podporu prezidenta Spojených států v jeho rezidenční budově,“ potvrdil mluvčí Pentagonu JB Brindle.

Desítky miliónů ročně

Záležitost znovu poukazuje na otázky ohledně střetu zájmů prezidenta. Bývalý poradce prezidenta George Bushe mladšího pro etické otázky Richard Painter se domnívá, že by Trumpovi pronájem vybírat neměli.

„Nikdy jsem neslyšel o prezidentovi anebo nějaké jiné součásti vlády, která by vybírala nájem od ministerstva obrany,“ řekl Painter listu Washington Post.

Trump Tower na newyorském Manhattanu

Foto: Profimedia.cz

Trump sice den před inaugurací z konglomerátu sdružujícího více než 500 firem působících po celém světě vystoupil, ale vedení zůstalo v rodině. Trump navíc podle britského deníku The Independent zůstává příjemcem zisků a smlouva uvádí, že může kdykoliv vedení zase převzít.

Jak upozornila CNN, roční pronájem jednoho patra osmapadesátiposchoďového mrakodrapu Trump Tower na newyorské Páté Avenue přijde na zhruba 1,5 miliónu dolarů (38 miliónů korun), které by nakonec skončily v Trumpově kapse.

Ani Trump Organization, ani Bílý dům zatím záležitost nekomentovaly.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků