Hlavní obsah
Biskup Richard Williamson Foto: Jens Falk, Reuters

Biskupa popírajícího holocaust zbavili v Argentině funkce

Popírač holocaustu, kterého papež Benedikt XVI. minulý měsíc přivítal zpět v římskokatolické církvi, byl v Argentině zbaven vedení semináře. "Postoje biskupa Richarda Williamsona nereflektují názory Společnosti svatého Pia X.," uvedl Christian Bouchacourt, hlava latinskoamerické pobočky společnosti, která seminář ve městě La Reja organizuje.

Biskup Richard Williamson Foto: Jens Falk, Reuters
Biskupa popírajícího holocaust zbavili v Argentině funkce

Brit Williamson byl před 20 lety z církve exkomunikován spolu s dalšími třemi biskupy ze společnosti, kterou založil arcibiskup Marcel Lefebvre v reakci na modernizační tendence Vatikánu v 60. letech.

Minulý měsíc se papež Benedikt XVI. rozhodl čtveřici rehabilitovat. Williamson pak ve švédské televizi prohlásil, že nevěří v existenci plynových komor v nacistických koncentračních táborech a dodal, že během druhé světové války nezahynulo víc než 300 tisíc Židů.

Nevyvolalo to jen reakci Izraele a židovských komunit po celém světě, ale mimo jiné také protest německé kancléřky Angely Merkelové, která papeži kvůli tomu telefonovala. Papež se bránil, že o Williamsonových postojích před rehabilitací nevěděl.

Biskup se minulý týden papeži omluvil za způsobené potíže, svůj komentář ale nestáhnul. Papež v reakci na kauzu holocaust znovu odsoudil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků