Hlavní obsah

Bílý dům oplatil bývalému prezidentovi Carterovi drtivou kritiku

Úřad amerického prezidenta George Bushe reagoval v neděli na nezvykle ostrou sobotní kritiku bývalého prezidenta Jimmyho Cartera na adresu Bílého domu. Jimmy Carter kritizoval Bushovu vládu jako "nejhorší v dějinách", mluvčí Bushovy kanceláře označil v reakci Carterovu osobu za "stále více nepodstatnou".

Bílý dům oplatil bývalému prezidentovi Carterovi drtivou kritiku

"Je smutné, že (bývalý) prezident Carter přichází se svou osobní nezodpovědnou výtkou," řekl mluvčí Bílého domu Tony Fratto a dodal: "Je to nešťastné. Domnívám se, že podobnými komentáři (Carter) jen dokazuje, že se stává stále více nemístným a nepodstatným."

Bývalý demokratický prezident řekl v sobotu listu Arkansas Democrat Gazette, že George Bush  "zcela převrátil základní americké hodnoty". "V souvislosti s nepřátelskou reakcí vůči (americkému) národu po celém světě jsem toho názoru, že tato vláda je nejhorší v dějinách," pokračoval.

Carter kritizoval rovněž odcházejícího britského premiéra Tonyho Blaira. Na otázku listu, jak by hodnotil Blairovu podporu Bushe, řekl Carter: "Hanebná. Horlivá. Slepá. Zjevně patolízalská. Domnívám se, že ta téměř neochvějná britská podpora nerozumné Bushovy politiky v Iráku je velkou tragédií pro celý svět."

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků