Hlavní obsah
Steve Jobs Foto: Profimedia.cz

Bezprostřední příčinou smrti Steva Jobse byla zástava dechu

Příčinou úmrtí spoluzakladatele firmy Apple Steva Jobse byla zástava dechu, způsobená rozšířením rakoviny ze slinivky na další orgány. Uvádí to v pondělí zveřejněná kopie Jobsova úmrtního listu citovaná agenturou AP.

Steve Jobs Foto: Profimedia.cz
Bezprostřední příčinou smrti Steva Jobse byla zástava dechu

Plyne to z úmrtního listu vystaveného v Santa Claře. Stojí na něm, že Jobs měl pět let "metastázující pankreatický neuroendokrinní nádor".Jako bezprostřední důvod úmrtí je zaznamenána zástava dechu. Žádná pitva ale provedena nebyla a Jobs byl v sobotu pohřben.

Bývalý šéf společnosti Apple zemřel ve středu ve věku 56 let. Firma neuvedla příčinu úmrtí, Jobs se však se zdravotními problémy potýkal řadu let.

V roce 2004 bojoval s rakovinou slinivky a o pět let později podstoupil transplantaci jater poté, co si vzal dovolenou kvůli neupřesněným zdravotním problémům. Další volno následovalo v lednu letošního roku, v srpnu z pozice šéfa firmy odstoupil a jeho následovníkem na postu výkonného ředitele se stal Tim Cook.

Steve Jobs zemřel ve svém domě v Palo Alto, pohřben byl v sobotu ve vší tichosti. Rozloučili se s ním jen členové nejužší rodiny. [celá zpráva]

Jobs založil Apple v roce 1976. Firma přeměnila odvětví informačních technologií, propojila zábavu s komunikací a mnohdy udávala trendy vývoje. Z její dílny pocházejí mimo jiné hudební přehrávač iPod či mobilní telefon iPhone, jehož nejnovější verzi Apple představil den před Jobsovou smrtí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků