Hlavní obsah
Jeff Bezos Foto: Cliff Owen, ČTK/AP

Bezos obvinil bulvární list z vydírání intimními fotkami

Zakladatel a generální ředitel internetového obchodu Amazon Jeff Bezos obvinil majitele bulvárního listu National Enquirer, že se ho snažil vydírat hrozbou zveřejnění „intimních fotografií“, které údajně Bezos poslal své přítelkyni.

Jeff Bezos Foto: Cliff Owen, ČTK/AP
Bezos obvinil bulvární list z vydírání intimními fotkami

Na svém blogu šéf Amazonu uvedl, že mateřská společnost listu American Media Inc (AMI) chtěla, aby veřejně prohlásil, že zprávy listu o něm nejsou politicky motivované. Na blogu se Bezos zmiňuje o spojení AMI s prezidentem USA, Donald Trump se přátelí s šéfem AMI Davidem Peckerem.

Jeff Bezos a jeho manželka MacKenzie Bezosová, se kterou se rozvádí.

Foto: Danny Moloshok, Reuters

Bezos a jeho manželka MacKenzie oznámili rozvod minulý měsíc těsně předtím, než National Enquirer informoval o mimomanželském poměru magnáta.

Bezos na blogu zpřístupnil e-mail, ve kterém obdržel hrozbu zveřejnění „důvěrných fotografií“, které ho zachycují s přítelkyní Lauren Sanchezovou. Miliardář, který je také vlastníkem deníku The Washington Post, řekl, že mateřská společnost listu National Enquirer také chtěla, aby upustil od vyšetřování, jak AMI získala jeho soukromou korespondenci.

Čistý majetek současného nejbohatšího muže světa činí podle milionářského indexu Bloombergu 137 miliard dolarů (zhruba tři biliony korun). Pětapadesátiletý Bezos založil firmu Amazon v roce 1994.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků