Hlavní obsah

Jako nemotora se projevil italský premiér Silvio Berlusconi na slavnostní večeři, kterou v pondělí na jeho počest uspořádal v Bílém domě americký prezident George W. Bush. Berlusconi v přípitku ujišťoval hostitele o pevnosti italsko-amerického přátelství a aby demonstroval sílu svých slov, chystal se Bushe obejmout.

Berlusconi rozbil Bushovi řečnický pult

Počínal si ale tak nešikovně, že porazil řečnický pult, a ten se rozpadl. Berlusconi zachoval duchapřítomnost a s mikrofonem i pultovou deskou se vydal k Bushovi, který jej s úsměvem na rtech obdařil polibkem na tvář. Přítomní hosté propukli v hlasitý smích a aplaudovali Berlusconimu, jak se s nehodou vypořádal.

Uvolněná atmosféra pokračovala. Když při překladu Bushových slov uznání na adresu vůbec první předsedkyně Sněmovny reprezentantů Nancy Pelosiové použil překladatel dvojsmyslný obrat prima donna (první dáma i primadona), smálo se nejen okolí, ale i samotná demokratka Pelosiová.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků