Hlavní obsah
 

Během nepokojů ve Wisconsinu střílel 17letý mladík v ulicích z útočné pušky

Americká policie zadržela v souvislosti se středeční střelbou během rasových nepokojů ve městě Kenosha ve Wisconsinu 17letého chlapce, který v ulicích plných rozzuřených lidí střílel z útočné pušky AR-16, což je civilní verze armádní M-16. Ve čtvrtek o tom informovala americká média včetně stanice CNN a agentury Reuters.

 
Během nepokojů ve Wisconsinu střílel 17letý mladík v ulicích z útočné pušky

„Zapojil se do užití střelné zbraně, ať už byla jeho role ve sporu jakákoliv,“ prohlásil podle CNN místní policejní velitel Daniel Miskinis. To, co se ve městě v posledních dnech děje, charakterizoval jako násilí „smyslů zbavených“.

Při střelbě v ulicích Kenoshy byli zabiti dva lidé, třetí je se zraněním ve vážném stavu. Obětí i zranění může být víc. Nezletilý Kyle Rittenhouse byl obviněn z úmyslné vraždy nebo vražd prvního stupně. Zda měl mít na svědomí všechny tři oběti, není jasné. Z videí z místa se nicméně zdá, že střelců muselo být víc.

Nepokoje v Kenoshe vypukly poté, co policie v neděli sedmkrát postřelila černocha, 29letého Jacoba Blakea, před očima jeho dětí. Kenosha je po protestech zpustošená, v ulicích byla vypálena auta a domy včetně obchodů. Město má za sebou několik nocí pouličního násilí. Lidé vycházejí do ulic přesto, že byl vyhlášen stav nouze a noční zákaz vycházení.

Sedm výstřelů do zad

Protesty v Kenoshe se konají kvůli tomu, že policisté v neděli postřelili černocha Jacoba Blakea. Ten leží ve vážném stavu v nemocnici.

Podle právníka Bena Crumpa je po několika zásazích Blake od pasu dolů ochrnutý, kulky mu poškodily míchu a rozdrtily obratle. „Byl by zázrak, kdyby Jacob Blake někdy zase chodil,“ řekl. Další právník uvedl, že má vážně poškozené i další orgány.

„Střelili mého syna sedmkrát, jako by na něm nezáleželo,“ uvedl jeho otec. „Ale na mém synovi záleží. Je to lidská bytost,“ dodal.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků