Hlavní obsah
Šéf Trumpovy volební kampaně Stephen Bannon Foto: Carlo Allegri, Reuters

Bannon opět povede web Breitbart News

Steve Bannon, který v pátek skončil ve funkci hlavního stratéga Bílého domu, se vrátil do vedení zpravodajského webu tzv. alternativní pravice Breitbart News, jenž byl pod jeho vedením znám výrazně protipřistěhovaleckou a nacionalistickou rétorikou. Informovala o tom v sobotu agentura Reuters s odvoláním na zmíněný webový portál.

Šéf Trumpovy volební kampaně Stephen Bannon Foto: Carlo Allegri, Reuters
Bannon opět povede web Breitbart News

„Opouštím Bílým dům a budu bojovat za (prezidenta Donalda) Trumpa proti jeho oponentům - v Capitol Hillu, v médiích a v korporátní Americe,” prohlásil Bannon několik hodin poté, co byl oznámen jeho odchod z Bílého domu.

Odchod Bannona z Bílého domu oznámila v pátek mluvčí Sarah Huckabeeová Sandersová. Uvedla, že Bannon se na svém odchodu domluvil s personálním šéfem Johnem Kellym. Bannon byl mnohými považován za problematického politika s krajně pravicovými názory a prezident Trump byl za jeho jmenování hlavním stratégem silně kritizován. [celá zpráva]

Web Breitbart News je zaměřen proti přistěhovalcům  a migrantům. S chutí zveřejňoval všechny zločiny a přečiny, jichž se dopustili a migraci označoval za hrozbu pro USA i pro Evropu. Složil jako platforma tzv. alternativní pravice, která podporuje Donalda Trumpa, pod její křídlo se však schovali i neonacisté a rasisté přesvědčení o nadřazenosti bílé rasy nebo obdivovatelé Konfederace.

Tlak na Trumpa ohledně Bannonova propuštění zesílil v uplynulém týdnu, kdy prezident čelil kritice kvůli svému tvrzení, že lidé, kteří ve městě Charlottesville ve Virginii vyšli do ulic na protest proti rasismu, nesli vinu na násilnostech stejně tak jako neonacisté a rasisté, kteří nepokoje zahájili.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků