Hlavní obsah

Argentina zrušila první svatbu homosexuálů v Latinské Americe

První homosexuální sňatek v Latinské Americe, který se měl konat v úterý v Buenos Aires, se neuskuteční. Argentinská soudkyně se rozhodla na základě jedné žádosti svatbu pozastavit.

Argentina zrušila první svatbu homosexuálů v Latinské Americe

Na oficiálních webových stránkách soudkyně Marty Gómezové Alsinaové se uvádí, že nařídila sňatek pozastavit, dokud případ nevyřeší ústavní soud.

José María De Bello a jeho partner Alex Freyre plánovali svatbu na 1. prosince na základě povolení, které jim dal jiný soudce. Jejich právní zástupce řekl, že dále pokračují v přípravách obřadu, protože je nikdo o novém rozhodnutí neinformoval.

Buenos Aires se už v roce 2002 stalo prvním městem v zemi, jež umožnilo občanské svazky mezi osobami stejného pohlaví. Praktikovány jsou také v několika dalších argentinských městech, ale homosexuálním párům poskytují jen některá z práv, která mají sezdané heterosexuální páry.

Zákon o homosexuálních sňatcích je nyní v argentinském Kongresu zablokován a první uskutečněný sňatek by mohl být výrazným podnětem pro obnovení diskuse.

Stejné občanské svazky jsou povoleny v Latinské Americe ještě v Uruguayi a v mexické metropoli.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků