Hlavní obsah
Steve Stephens Foto: Reuters

Američana, který vysílal vraždu na Facebooku, vystopovali. Před policií spáchal sebevraždu

Americká policie po usilovném pátrání našla vraha 74letého muže, zastřeleného v neděli v pensylvánském Clevelandu. Sedmatřicetiletý Steve Stephens, který vraždu vysílal na Facebooku, byl nalezen v okrese Erie. Spáchal sebevraždu.

Steve Stephens Foto: Reuters
Američana, který vysílal vraždu na Facebooku, vystopovali. Před policií spáchal sebevraždu

Pensylvánská státní policie na Twitteru potvrdila, že se jí podařilo Stephense vystopovat. „Po krátkém pronásledování se zastřelil,“ uvedla policie.

Stephens v neděli přistoupil k 74letému Robertu Godwinovi, který se vracel z velikonočního oběda domů, a požádal ho, aby vyslovil jméno své partnerky Joy Laneové, která se s ním rozešla. Když tak senior učinil, Stephens mu oznámil, že si tím podepsal ortel, a střelil ho do hlavy.

Svůj čin přitom vysílal přímým přenosem na Facebooku.

Police spustila rozsáhlou pátrací akci v obavě, že by mohl Stephens udeřit znovu. Úřady na jeho dopadení dokonce vypsaly odměnu 50 000 dolarů (1,25 miliónu korun). Samotný Stephens se chlubil, že zabil dvanáct dalších lidí, ale to se nepotvrdilo.

Zabil jsem 13 lidí a pracuji na dalším, zpovídal se Američan v nahrávce

Video: Novinky/Reuters

Anketa
Měla by se videa na Facebooku předem schvalovat?
Ano
63 %
Ne
37 %
Celkem hlasovalo 2152 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků