Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Američan zachránil umírající medvídě, hrozil mu trest za zásah do divoké přírody

Jednačtyřicetiletý Američan, který cestou z výletu v Oregonu zachránil podvyživené a podchlazené medvídě, se nakonec vyhne postihu úřadů. Původně přitom Coreymu Hancockovi hrozilo popotahování, protože „zasáhl do divoké přírody“. Američan, který se věnuje turistice v divoké přírodě dvacet let, ale trvá na tom, že by mládě bez jeho pomoci zemřelo.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Američan zachránil umírající medvídě, hrozil mu trest za zásah do divoké přírody

„Několikrát sebou zaškubal. Byly to smrtelné záškuby, věděl jsem, že umírá,“ vylíčil Hancock stanici ABC, jak na bezvládné medvídě narazil.

Rozhodl se schovat za strom a ověřit si, že není v blízkosti matka, která by ho mohla ohrozit. Nakonec usoudil, že mládě buď opustila, nebo ji zastřelili lovci. Když si byl jistý, že medvědice v blízkosti není, poskytl medvíděti první pomoc. Zda zahrnovala i dýchání z úst do tlamy, už americká média neuvádějí.

Když Američan resuscitaci dokončil, zabalil medvídě do flanelové košile a spěchal s ním k autu. Tím se ale dopustil přečinu. Brát domů divoká zvířata nebo narušovat jejich přirozené prostředí je totiž ve Spojených státech zapovězeno. Úřady ale vzhledem k okolnostem přistoupily pouze k připomenutí, že mají lidé v takových případech spíš volat veterináře.

Tam se ho snažil zahřát a psal přátelům na Facebooku o radu, kam zvíře odvézt.

„Mluvil jsem k němu a vrtěl jsem s ním. Vždycky když jsem si myslel, že už zemřelo, tak se znovu nadechlo,“ popsal Američan BBC, jak záchrana probíhala.

S přijetím ohroženého mláděte souhlasilo středisko Turtle Ridge Wildlife Center, které jej vykurýrovalo. Už po dvanácti hodinách se mělo medvídě k světu a brzy bude převezeno do útulku, kde pro něj budou příhodnější podmínky. Podle veterinářů by se mělo plně zotavit.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků