Hlavní obsah
Muž stráví za mřížemi další dvě desítky let. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Američan vyšel po 30 letech z vězení a za dva dny ubil svou matku

Trest 25 let vězení s možností předčasného propuštění nejdříve za 21 roků vynesl soud v americkém státě New Jersey nad 47letým Stevenem Prattem. Muž, jehož teprve minulý pátek propustili po 30 letech z vězení, v neděli ubil svoji matku. Informovala o tom agentura AP.

Muž stráví za mřížemi další dvě desítky let. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Američan vyšel po 30 letech z vězení a za dva dny ubil svou matku

„Nechci soud. Jsem vinen,“ přiznal ve středu Pratt, sotva soudce Michael Donio začal předčítat obžalobu. Pratt stál před soudcem se svěšenou hlavou a hlasitě plakal.

Když ho pak soudce upozornil, že nemusí odpovídat bez přítomnosti obhájce, odvětil Pratt: „Nemám žádného právníka, nemám nikoho“. Po následném oznámení, že se stanovuje miliónová kauce, dodal: „Na tom nezáleží, nic nemám“.

Vzhledem k tomu, že se Pratt přiznal, vynesl soudce hned trest. Uložil Prattovi 25 let vězení s možností podmínečného propuštění nejdříve za 21 roků a tři měsíce.

Matka se na něj těšila

Pratt přitom vyšel teprve minulý pátek z věznice, kde si odpykal 30letý trest za vraždu souseda. V době vraždy mu bylo pouze 15 let, ale souzen byl jako dospělý. Podle soudních dokumentů se sousedovi nelíbilo, že Pratt s kamarády dělá hluk na chodbě činžovního domu. Pratt pak vzal na souseda olověnou tyč, ale ten mu ji sebral a Pratta při tom poranil. Pratt odešel, ale o chvíli později se vrátil s pistolí v ruce a souseda zastřelil.

Jeho příbuzní řekli novinářům, že se Pratt těšil, až vězení opustí, a matka jej očekávala s radostí. Sama ho nakonec z věznice vyzvedla a doma v Atlantic City mu vystrojila oslavu na uvítanou. Okolnosti její smrti o dva dny později policie nesdělila. Uvedla pouze, že 64letá žena zemřela na následky velmi silných úderů do hlavy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků