Pár byl zadržen 27. ledna na základě zatykače vydaného ve Virginii, kde podle úřadů incestní vztah začal.

Případ má velmi složité pozadí. Pladl dal Katii ještě jako nemluvně k adopci. Když dospěla, pokusila se otce vyhledat přes sociální sítě, což se jí povedlo. V roce 2016 se k rodině přistěhovala. V té době žil Pladl u Richmondu se svou ženou, Katiinou matkou, a dalšími dvěma dětmi, které jsou Katiinými sestrami.

V listopadu 2016 úřady schválily rozluku manželství a Pladlova žena se odstěhovala. V té době už prý Pladl spával na zemi v pokoji u dcery. V březnu podala manželka žádost o rozvod a v červnu ho dosáhla. Když si loni v květnu pročítala deník jednoho ze svých potomků, zjistila, že Katie je těhotná.

Pladl a Katie se pak podle sdělení jeho bývalé manželky vzali v Marylandu a pak se přestěhovali do Severní Karolíny. Katie zveřejnila na sociálních sítích fotografii se srdíčkem s datem 20. července, na které se oba líbají. Uvedla, že jde o lásku.

Podle úřadů Pladl řekl zbylým dvěma dětem, že Katie je jejich macecha.

Zatykač byl na dvojici vydán v listopadu.

Pladl byl propuštěn po složení kauce ve výši miliónu dolarů. Katie ale zatím zůstává ve vazbě, i když může být propuštěna po složení stejně vysoké částky.