„Domnívám se, že když vám zvolený prezident, který je zároveň lídrem vaší strany, ještě před svým jmenováním řekne, že si nepřeje na tato obvinění tlačit, vysílá to velmi silný signál směrem k ostatním republikánům,“ řekla Conwayová v rozhovoru pro televizi MSNBC.

KOMENTÁŘ DNE:
Rumuni protestují, EU se blazeovaně neangažuje - Protesty Rumunů proti korupci a nečinnost Evropské unie komentuje Alex Švamberk. Čtěte zde >>
Očima Saši Mitrofanova: Komu Senát nedají? Kdo ho nechce dát?

Trump přitom v říjnu ve druhé ze tří předvolebních televizních diskuzí v rámci prezidentské kampaně v nadsázce pohrozil, že pokud bude zvolen, nechá Clintonovou stíhat, protože prý patří do vězení. [celá zpráva]

„Pokud vyhraji, pověřím svého generálního prokurátora, aby jmenoval zvláštního žalobce, který se bude zabývat vaším případem,“ uvedl během říjnové debaty Trump. Jeho poradkyně a šéfka úspěšné kampaně teď ale tvrdí, že šlo prohlášení vyřčená během předvolebního boje, a teď je situace jiná.

„Podívejte, domnívám se, že v rámci přípravy na jmenování prezidentem Spojených států uvažuje o mnoha jiných věcech a něco jako kampaň k nim nepatří,“ poznamenala Conwayová.

A přece se otepluje

Zvolený americký prezident Donald Trump otočil i v jiné otázce. Navzdory svým předešlým výrokům v rozhovoru pro deník The New York Times přiznal, že se domnívá, že mezi lidskou činností a změnami globálního klimatu existuje určitá souvislost.

„Myslím, že je tam nějaká spojitost. Nějaká, něco. Záleží na tom kolik,” řekl Trump na otázku, zda má na klimatické změny vliv i člověk. Zda odstoupí od pařížské klimatické dohody, podle svých slov ještě zváží.

Trump v předvolební kampani tvrdil, že globální oteplování je podvod, který si vymyslela Čína, aby poškodila americké hospodářství. Řekl také, že pařížskou klimatickou dohodu vypoví a že bude podporovat průmyslová odvětví, jako je těžba uhlí, ropy a zemního plynu, připomněla ČTK.