„V tuto chvíli to vypadá, že se daný člověk rozhodl zabít, k čemuž využil této příležitosti,” citoval Hartford Courant vyšetřovatele. O záměrně způsobené havárii informoval už ve středu také Národní úřad pro bezpečnost v dopravě (NTSB), který potvrdil slova instruktora Prevally, jenž je předsedou Americké letecké asociace.

Stanice Fox News s odvoláním na své zdroje uvedla, že instruktor při výslechu řekl, že se před přistáním pohádali. Hartford Courant napsal, že Jordánec po hádce kvůli svému špatnému studijnímu výkonu začal pilotovat letadlo nevypočitatelně a že Prevalla již nad strojem nedokázal získat zpět kontrolu.

Vyšetřovatelé zkoumají trosky havarovaného Piperu Seneca

Vyšetřovatelé zkoumají trosky havarovaného Piperu Seneca

FOTO: Jessica Hill, ČTK/AP

Terorismus se nepotvrdil

Letadlo se zřítilo ve městě East Hartford u areálu výrobce proudových motorů Pratt & Whitney. Když instruktor, který vyvázl s popáleninami, řekl, že nešlo o nehodu, zapojil se do objasňování případu Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

Podezření na teroristický čin se nepotvrdilo. V počítači Jordánce se nenašlo nic, co by nasvědčovalo, že byl napojen na teroristy. Ukázalo se však, že mladý muž, který miloval létání, byl v USA jen proto, aby absolvoval další část pilotního výcviku, který mu platil otec. V pilotní škole se však Jordánci nedařilo.

Dvoumotorové lehké letadlo těsně nad zemí vrazilo do sloupu elektrického vedení a po dopadu na zem se vzňalo. Jordánec při pádu letadla zahynul a instruktor byl zraněn. Havárie připravila několik set lidí o dodávky elektrického proudu. [celá zpráva]