Demonstrace se od Scottovy smrti konají v ulicích Charlotte každý den. Policisté tvrdí, že muž byl ozbrojen, když ho zastřelili. Část videozáznamu zveřejněná v sobotu nepřináší jasné důkazy, že by Scott měl u sebe zbraň. Jeden ze zasahujících policistů Brentley Vinson ale vypověděl, že držel zvednutou zbraň.

V sobotním prohlášení ke zveřejněným záběrům policie uvedla, že zasahující hlídka jasně přikázala Scottovi, aby odhodil zbraň. Když to neudělal, Vinson považoval Scottovo jednání a pohyby jako své okamžité ohrožení, a proto pálil, napsal list The New York Times. [celá zpráva]

Video

Expirované video

Nestřílejte, nemá zbraň, volala manželka na policisty v Charlotte. Zdroj: Reuters

Policejní velitel v Charlotte Kerr Putney řekl, že v tuto chvíli nebude Vinson, také černoch, v žádném případě obviněn. Byl však postaven mimo službu.

Demonstranti protestují v Charlotte.

Demonstranti protestují v Charlotte.

FOTO: Mike Blake, Reuters

Scottova rodina uvedla, že policejní závěry ukazují, že nejednal útočně a že střelba ze strany policie neměla smysl. Rodina ale dodala, že videozáběry na klíčové otázky neodpovídají, takže zatím nemá názor na to, zda by měl být střílející policista obviněn.

Policisté v Charlotte blokují silnici, aby tudy nemohli projít demonstranti

Policisté v Charlotte blokují silnici, aby tudy nemohli projít demonstranti.

FOTO: Mike Blake, Reuters

Znát pravdu

„Jde o jedno slovo: transparentnost,” uvedl k případu šestadvacetiletý místní pastor Kerby McLean. Místní vůdce vyzval, aby se postarali o zveřejnění celé nahrávky. „Nepřestaneme protestovat do té doby, než udělají to, co chceme,” dodal.

Rozsáhlé protesty v Charlotte doprovázely v minulých dnech i násilnosti, které si vyžádaly zraněné. [celá zpráva]

Úřady proto ve městě vyhlásily zákaz nočního vycházení a povolaly Národní gardu. [celá zpráva]