Starosta řekl, že New Yorku v tomto okamžiku nehrozí žádné konkrétní nebezpečí. Policie ale prověřuje ještě další lokalitu poblíž místa výbuchu.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Speciální jednotka odváží z místa činu podezřelé zařízení

Bezpečnostní kamera zachytila explozi (v čase 0:32, v horní části obrazu)

Vysoký představitel newyorské policie Harry Wedin na twitteru napsal, že nedaleko místa exploze bylo nalezeno možné druhé výbušné zařízení. Jde zřejmě o tlakový hrnec a bylo připojené kabely k mobilnímu telefonu. Zatím není jasné, co obsahuje uvnitř.

Televize CNN s odvoláním na zdroj z bezpečnostních složek již dříve uvedla, že vyšetřovatelé se na základě předběžných informací domnívají, že výbuch na Manhattanu způsobila nálož umístěná v popelnici nebo poblíž ní. Policie již varuje občany, že hrozí výbuch i na dalším místě.

Výbuch, k němuž došlo v sobotu kolem 20:30 místního času (dnes 2:30 SELČ), poničil podle svědků okolní budovy i vozidla. Stovky lidí z místa utekly. Na místo se sjelo množství sanitek, hasiči a policejní auta. Policie oblast evakuovala a uzavřela. Varovala také, že motoristé musejí počítat s dlouhými zdrženími. Incident rovněž ovlivnil provoz na některých trasách metra.

Hasiči stojí poblíž místa exploze na newyorském Manhattanu.

Hasiči stojí poblíž místa exploze na newyorském Manhattanu.

FOTO: Rashid Umar Abbasi , Reuters

Další bomba v New Jersey

V sobotu vybuchla podomácku sestrojená bomba v New Jersey, a sice nedaleko tratě, na které se měl běžet charitativní závod. V době exploze nebyli u místa výbuchu žádní lidé a bomba ani nezpůsobila žádné škody.

Newyorský starosta Blasio řekl, že neexistuje žádné specifické spojení mezi výbuchy v New Jersey a New Yorku.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Při výbuchu na Manhattanu bylo zraněno nejméně 29 lidí