Na všechno se přišlo poté, co dvě z narozených dětí začaly pátrat po svém původu a nechaly si udělat vzorky DNA. Kromě jejich žaloby čelí nyní již penzionovaný lékař také obvinění z maření vyšetřování, kterého se podle prokuratury rovněž dopustil, když v dopise tvrdil, že se popisovaného jednání nedopustil.

„To, čeho se dopustil, je neetické, protože říkal pacientkám, že dělá nějakou věc, ale dělal jinou,“ cituje server Fox 59 ženu, která tvrdí, že byla počata z Clinova spermatu, ale nepřeje si být jmenována.

Konkrétně měl specialista na reprodukční endokrinologii ženám slibovat, že použije sperma studentů. Namísto toho používal vlastní semeno, a to až do roku 2009, kdy oslavil 70. narozeniny a odešel do důchodu. Na svou obranu Cline uvedl, že své sperma používal v dobré víře, že „pomáhá, ženám, které opravdu touží po dítěti“.

Chce poznat všechny „sourozence”

„Chci vědět o každém sourozenci, ale nevěřím, že se mi někdy naskytne ta možnost,“ řekla FOX 59 další „dcera“, která se představila jen křestním jménem Carrie.

V případě, že bude Cline shledán vinným, může si odsedět až osmnáct měsíců za maření vyšetřování, a nadto mu může být rovněž nařízeno, aby odškodnil poškozené.