O incidentu, který násilnosti vyvolal, zatím není známo mnoho podrobností. Podle médií policejní hlídka v sobotu během silniční kontroly zastavila auto se dvěma pasažéry, kteří se pak dali před policisty na útěk. Během pronásledování jeden z policistů zastřelil 23letého muže, který měl u sebe zbraň. Zatím není jasné, zda s ní policisty ohrožoval nebo na ně vystřelil. Druhý z mužů byl zadržen.

Informace o tom, zda se v případě policistů a podezřelých jednalo o černochy či bělochy, nejsou k dispozici.

V noci se na severu města sešel dav protestujících, kteří na policisty házeli kameny a zapálili několik budov. Jeden policista byl zraněn, neupřesněný počet osob policie zatkla. Podle starosty města Toma Barretta se už ale situace zklidnila.

Ve Spojených státech v poslední době vyvolávají velké napětí případy, kdy při policejních zásazích umírají černoši, přičemž se mluví o rasové diskriminaci ze strany policie. Současnou vlnu napětí rozpoutaly na konci června dva případy, kdy policisté zabili obyvatele černé pleti ve státech Louisiana a Minnesota.

V texaském Dallasu počátkem července během demonstrace proti policejnímu přístupu k černochům zastřelil černošský útočník pět policistů a dalších sedm zranil.