Podle meteorologů Mexiko ještě nezažilo, aby tropické bouře udeřily na západním i východním pobřeží najedno . Taková kombinace je bezprecedentní, řekl šéf meteorologické služby Juan Manuel Caballero.

Nejvíc obětí a škod zatím způsobila bouře Manuel, která dorazila v noci na dnešek na pacifické pobřeží. Větší obavy ale vyvolává hurikán Ingrid, který by měl na východní pobřeží udeřit během dneška.

Vlny bičují pláž v Acapulku

Vlny bičují pláž v Acapulku.

FOTO: Reuters

Na obou pobřežích bylo evakuováno na 8000 lidí. Státní ropná společnost Pemex oznámila, že uzavřela tři těžební platformy u pobřeží mexického státu Tamaulipas.
Záplavy a sesuvy půdy způsobily smrt 14 lidí ve státě Guerrero, z toho 11 lidí zahynulo v turistickém letovisku Acapulco pod zřícenými zdmi domů, které nevydržely nápor vody. Dalších sedm lidí zemřelo ve státech Puebla, Hidalgo a Oaxaca. Do bilance není započteno šest obětí dopravní nehody ve státě Guerrero, kterou způsobilo nepříznivé počasí.

Zaplavená ulice v Acapulku

Zaplavená ulice v Acapulku.

FOTO: Reuters

V některých oblastech se očekává, že spadne celkem metr vody. To by byl rekord pro celou sezónu hurikánů, řekl Caballero.

Rychlost větru bouře Manuel se na pobřeží snížila na 75 kilometrů za hodinu. Vítr hurikánu Ingrid dosahuje 150 kilometrů za hodinu.

Evakuace v Acapulku

Evakuace v Acapulku.

FOTO: Reuters

Mexická vláda kvůli bouři zrušila oslavy Dne nezávislosti v některých státech na východě země. Mexičané si 15. a 16. září připomínají vyhlášení nezávislosti na Španělsku.