"Domníváme se, že incident souvisel s domácím násilím," řekl na tiskové konferenci šéf brookfieldské policie Daniel Tushaus. Totožnost obětí nesdělil, ani to, zda je mezi zabitými Haughtonova manželka. Čtyři zraněné ženy ve věku od 22 do 40 let byly převezeny do nemocnice v nedalekém Milwaukee.

Policie se na základě výpovědí svědků nejprve domnívala, že pachatel z místa činu ujel. Po několikahodinovém pátrání ale nakonec sdělila, že podezřelého nalezla v budově, kde střílel, podle všeho zastřeleného vlastní zbraní.

Po střelbě, která se odehrála kolem 11. hodiny místního času, policie uzavřela nejen salon krásy, ale i blízké nákupní centrum, countryový klub, nemocnici a další budovy. Na místo odpoledne dorazil zvláštní tým FBI včetně jednotky rychlého nasazení SWAT, aby pomohl s pátráním po pachateli.

Haughtona místní policie na počátku října zatkla v podezření na to, že rozřezal pneumatiky na autě své manželky. Poté mu soud ve Wisconsinu nařídil dočasné omezení pohybu a před třemi dny mu navíc zakázal držení jakýchkoli střelných zbraní, které měl odevzdat místnímu šerifovi.

Podobný případ na Floridě

V USA jde o druhý případ střelby v salonu krásy během několika dní. Ve čtvrtek střelec zabil v Orlandu na Floridě tři ženy, další osobu, svou manželku, zranil, poté ujel a spáchal sebevraždu. I jemu soud nařídil, aby se ke své ženě nepřibližoval. [celá zpráva]