„Je to masakr. Opravdový masakr,“ popsal jeden ze zasahujících hasičů, kteří na místo dorazili jako první. On sám vytáhl ze třídy ve druhém patře budovy osm těžce zraněných školáků. „Na stěnách i na židlích je krev. Může tam být 15 až 20 mrtvých,“ uvedl zakrvácený Roni de Macedo.

Škola se podle televizní stanice Globo nachází v chudinské čtvrti v západní části města. Střelba se strhla okolo 08:30 hodin místního času. Mladík ozbrojený dvěma revolvery a množstvím munice nejprve před budovou zacílil na dva chlapce. Jednoho zasáhl do hlavy, druhého do ruky. Potom pokračoval bránou do budovy a vešel do učebny ve druhém patře plné žáků ve věku 11 až 13 let.

Mířil na hlavy školáků. Zabil deset dívek a jednoho chlapce. „Slyšela jsem přes třicet výstřelů,“ popsala pošťačka Hercilei Antunesová, jejíž dcera se nacházela ve třídě.

Útočník se po činu zastřelil. Policie později uvedla, že se jednalo o bývalého žáka školy. Jeho motiv není znám. Při vstupu do budovy údajně oznámil, že přišel pronést řeč.

Útočník Wellington Menezes Oliveira

Útočník Wellington Menezes Oliveira

FOTO: Reuters