Dva astronauti z amerického raketoplánu Discovery vyměnili nádrž s tekutým dusíkem určenou pro chlazení Mezinárodní vesmírné stanice (ISS). Dvojice také odstranila kryty oken na japonské laboratoři Kibo, která byla k ISS připojena ve čtvrtek, a provedla několik údržbářských zásahů.

Michael Fossum a Ronald Garan preventivně ošetřili klimatizační systém a instalovali na modul Kibo televizní kameru. Odstranili také zabezpečovací mechanismy na robotické paži, které zajišťovaly její upevnění k japonské laboratoři během startu Discovery 31. května.

Třetí a poslední výstup astronautů do volného vesmíru během mise Discovery trval 6,5 hodiny a byl podle plánu ukončen ve 22:28 SELČ.

Discovery odstartoval 31. května se sedmi astronauty na palubě a u ISS kotví od 2. června. Vedle aktivace modulu Kibo bylo úkolem posádky mimo jiné dopravit na ISS součástky, díky nimž se podařilo opravit porouchaný a jediný záchod na ISS. Discovery zůstane u stanice do úterý, přistát by měl 14. června.

NASA plánuje do roku 2010, kdy chce ukončit provoz raketoplánů, ještě devět letů k ISS. Mimo to je v plánu i samostatná mise raketoplánu k Hubbleovu teleskopu.