K jeho dopadení pomohl test DNA, jenž ho spojil s jednou z vražd. Třiašedesátiletý Krajcir se policistům přiznal, že v srpnu 1982 zabil na universitě v Illinois v Carbondale svoji spolužačku Deborah Sheppardovou, což pomohlo vyšetřovatelům, aby ho obvinili z dalších pěti vražd v okolí Gape Girardeau, pomníčků, které zůstávaly nevyřešené po dlouhá desetiletí.

Policii se přiznal, že zabil devět žen. Policistům se tak po letech potvrdila jedna z hypotéz, že vraždy spolu souvisejí. Oběti byly většinou nelezeny v postelích, svázané, znásilněné a střelené do hlavy. Více se však tehdy zjistit nepodařilo a spekulovalo se, že by vraždy mohl páchat někdo z policejního sboru, který je obeznámen s vyšetřovacími metodami a proto se mu daří unikat.

Krajcir měl skutečně značné znalosti o práci police, protože vystudoval práva na univerzitě Carbondale se specializací na vyšetřování. Ve škole se seznámil s vyšetřovacími metodami a proto věděl, jak se vyvarovat chyb. Testy DNA, které vedly k jeho dopadení, se tehdy nepoužívaly. Jinak však Krajcir dbal, aby nebyl vyzrazen. O vraždách nikdy s nikým nemluvil a zásadně si vybíral ženy, které mohl snadno přemoci. S oběťmi nebyl nikdy v bližším vztahu.

Krajcir byl odsouzen na znásilnění, a v době, kdy si odpykával trest, začal studovat na univerzitě právo. Po propuštění v roce 1977 ve studiu pokračoval a školu úspěšně ukončil v roce 1981.