Se žádostí o soudní ochranu chce Eurotunnel jednání s věřiteli obnovit s tím, že restrukturalizace dluhu je pro jeho záchranu klíčová. Podnik zároveň věřitele varoval, že bez nové dohody se do bankrotové soudní ochrany dostane automaticky.

Nedávno schválená procedura umožňuje firmám na pokraji bankrotu získat prostor na přípravu plánu na přežití, aniž by musely čekat na svůj krach. Pokud se Eurotunnel s věřiteli dohodne, tuto ochranu odvolá.

Dluhy vznikly kvůli nákladům na hloubení

Podniku vznikly objemné dluhy kvůli rostoucím nákladům při hloubení tunelu mezi Francií a Británií. Problémy vzrostly také díky tomu, že se odkládal start vlakové přepravy a její výsledky byly navíc slabší, než se předpokládalo.

Případnou novou dohodu s věřiteli by chtěl předseda správní rady Eurotunnelu Jacques Gounon předložit akcionářům ke schválení na setkání v Calais na konci měsíce.

Eurotunnel, propojující evropský kontinent s Británií, je druhým nejdelším tunelem na světě. Je rovněž jednou z nejznámějších staveb v Evropě a vede z francouzského Calais do britského Folkestone.