"Panabaj už nebude existovat," řekl starosta Diega Esquina. "Žádáme, aby bylo to místo prohlášeno za hřbitov. Jsme unaveni. Těla jsou v takovém stupni rozkladu, že už je dál nemůžeme identifikovat. Rozšířila by jenom nemoci."

V Panabaji bylo vyproštěno 77 těl obětí, ale dalších 250 lidí je nezvěstných.

Guatemalský viceprezident Eduardo Stein potvrdil, že jsou podnikány kroky k tomu, aby zasažené lokality "dostaly zákonné povolení prohlásit v rámci zdravotního opatření lokality pohřbené pod bahnem za hřbitovy".

Odborníci doporučují, aby byly záchranné práce zastaveny a místa zkázy prohlášena za hromadné hřbitovy. Varují, že snaha vyprostit těla může vést k dalším sesuvům půdy. Hrozí také infekce.

Záchranné práce v jiných oblastech však nekončí, teprve v neděli se podařilo zprůjezdnit cestu do města Tacana u mexických hranic. Podle Eduarda Steina je však stále odříznuto kvůli sesuvům půdy na 90 vesnic.

 Tropická bouře stan zasáhla i několik dalších středoamerických států, v Salvadoru zabila 71 lidí, v Mexiku 17 lidí, v Nicaragui deset, v Hondurasu čtyři a v Costa Rice dva.