„Vyjádřila jsem, v souladu se společnou pozicí Evropské unie, znepokojení a obavy ze zhoršující se situace v oblasti ochrany lidských práv v Číně, ze zadržování právníků a lidskoprávních aktivistů, jakož i z postavení etnických a náboženských menšin,“ uvedla Čaputová ve stanovisku na sociální síti.

Zeman se v Pekingu zastal Huawei. Mluvil o nepodložených obviněních

„Informovala jsem ministra zahraničí, že ochranu lidských práv vnímám jako nevyhnutelný základ naší svobody,“ dodala prezidentka v souvislosti s blížícím se 30. výročím sametové revoluce a pádu Berlínské zdi.

Dnes som prijala v prezidentskom paláci ministra zahraničných vecí Čínskej ľudovej republiky Wang Yia. V tomto roku si...

Zveřejnil(a) Zuzana Čaputová dne Středa 10. července 2019

Šéf čínské diplomacie Wang I přijel do střední Evropy jednat o zapojení zemí visegrádské čtyřky do projektu nové hedvábné stezky.

Čaputová na jednání ocenila, jak Čína postupuje ve snižování emisí. Vzájemné slovensko-čínské vztahy mají být podle slovenské prezidentky postavené na vzájemném respektu a dialogu, který bude založený na hodnotách, které Slovensko jako člen Evropské unie uznává.

Wang I jednal v Bratislavě také se svým resortním partnerem Miroslavem Lajčákem.