Rodiče zavražděných mladých lidí se rekonstrukce odmítli zúčastnit. „Asi bychom to nezvládli,“ řekla serveru topky.sk matka zavražděné archeoložky Zlatica Kušnírová. Na místě byli právní zástupci obou rodin Roman Kvasnica a Daniel Lipšic. „Rekonstrukce vraždy může přispět k vyšetřování,“ řekl Kvasnica.

Dva obviněné z Kuciakova případu stíhají za další vraždu

Policisté přivezli na místo obviněného Miroslava Marčeka, který se letos v dubnu přiznal, že Kuciaka a Kušnírovou zastřelil. Až do jeho výpovědi byl považovaný za střelce Tomáš Szabó a Marček měl plnit roli řidiče. V případě vraždy jsou rovněž obviněni Alena Zsuzsová, Zoltán Andruskó a kontroverzní podnikatel Marián Kočner.

Před rodinným domem, kde zavraždili investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku Martinu Kušnírovou, stále hoří svíčky.

Dům, kde zavraždili investigativního novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku Martinu Kušnírovou, na snímku z letošního února.

FOTO: Ivan Vilček, Právo

Podle televize Markíza měl Marček vyšetřovatelům říct, že v den vraždy zaklepal na dveře rodinného domu, přišel mu otevřít Kuciak, kterého dvakrát zasáhl do hrudě a pak zastřelil i Kušnírovou. „K výpovědi Marčeka se nyní musí vyjádřit znalci,“ řekl po ukončení rekonstrukce Lipšic.

Video

Jozef a Jana Kuciakovi promluvili s novináři o vyšetřování vraždy jejich syna (Zdroj: Právo)

Rekonstrukce proběhla ve večerních hodinách, aby vyšetřovatelé navodili co nejvěrnější okolnosti vraždy. Podle vyšetřovatelů totiž snoubence zavraždili před devátou hodinou večerní, když pachatel vešel do domu bez použití násilí.

Obviněný podnikatel Marián Kočner (vlevo) a zavražděný novinář Ján Kuciak

Obviněný podnikatel Marián Kočner (vlevo) a zavražděný novinář Ján Kuciak

FOTO: Koláž Novinky.cz s Profimedia.cz/SME

Sousedka paní Janka Novinkám v únoru potvrdila, že mladí lidé měli přes den vždy dveře odemčené a zamykali se až na noc, když šli spát. Sousedé si ten večer ničeho nevšimli, žádný podezřelý pohyb v ulici nezaznamenali. „Co přesně se stalo, jsem se dozvěděla až za několik dnů, stejně jako celé Slovensko,“ dodala další sousedka Mária Dubová.

Obviněný z vraždy Kuciaka žádá o odpuštění

Kuciaka a Kušnírovou zavraždili 21. února 2018. Vražda vyvolala masové protesty po celém Slovensku a ze svých funkcí odstoupili premiér Robert Fico, ministr vnitra Robert Kaliňák i policejní prezident Tibor Gašpar.