„Prosím o trpělivost a respektování mimořádně náročné situace rodiny, lékařů a ostatního personálu kliniky. Učiní vše, aby pacientce pomohli,“ řekla mluvčí nemocnice Dana Kamenická.

Vydání stanoviska umožnil otec dívky, aby se zabránilo šíření nepodložených informací. Některá slovenská média totiž napsala, že dívka zemřela. Deník Nový čas se za to již rodině i čtenářům omluvil.

Podle serveru pluska.sk je dívka studentkou gymnázia ve městě Nové Zámky. „Dívku už odpojili od přístrojů. Samozřejmě, ještě ji čeká léčba,“ uvedl server. Web uvedl, že dívka měla neuvěřitelné štěstí a její život pravděpodobně zachránilo to, že dopadla na zaparkovaný automobil.

Dívka přežila pád z vyhlídky Mostu SNP. Z výšky 80 metrů dopadla na auto

Zatím není jasné, zda dívka z vyhlídky skočila, nebo spadla nešťastnou náhodou. Po pádu ji v kritickém stavu převezli do nemocnice.

Vyhlídková věž Mostu SNP v Bratislavě

Vyhlídková věž mostu SNP v Bratislavě

FOTO: Martin Mikula, ČTK

Případ vyšetřuje slovenská policie. „Všechny okolnosti případu jsou předmětem vyšetřování. Dívka s největší pravděpodobností spadla z vyhlídky situované nad mostem SNP,“ řekla bratislavská policejní mluvčí Lucia Mihalíková.

Na pylonu mostu SNP je restaurace UFO, z níž je přístup na vyhlídku. Ta je v nejvyšším bodě mostu a je zabezpečena zábradlím s ocelovými lany. Pod ní se nachází svažující se střecha restaurace. Toto místo patří k oblíbeným turistickým atrakcím slovenského hlavního města.