K nástupní bráně doběhl Mavropoulos dvě minutý poté, co ji letištní personál uzavřel a nikoho už na palubu nepustil. „Byl jsem opravdu naštvaný, nikdo mi nechtěl pomoct se do letadla dostat,” uvedl muž, jenž cestoval do Nairobi na každoroční summit OSN pro životní prostředí.

Vzhledem k tomu, že Mavropoulos měl zavazadlo z předchozího letu u sebe, nikdo už na něj nečekal a pravděpodobně svoji roli sehrála i striktnost letištního personálu.

Pád letadla nikdo ze 157 osob nepřežil

Pád letadla nikdo ze 157 osob nepřežil

FOTO: Profimedia.cz

„Viděl jsem nastupovat poslední cestující přede mnou, ale mě už do letadla nepustili,” popsal situaci šťastný muž.

Podrobil se i výslechu

Poté, co letadlo odletělo, rezervoval si další letenku na pozdější čas, místo cesty do Nairobi byl však ve vší slušnosti vyzván, aby se podrobil výslechu.

V Etiopii se zřítilo letadlo se 157 lidmi na palubě, nikdo nepřežil

„Byl jsem jediný pasažér, který do letadla nenastoupil. Nejdřív mohlo vzniknout podezření, jestli s pádem letadla nemám něco společného, což se po chvíli samozřejmě vyloučilo a byl jsem propuštěn,” popisoval svoje štěstí opozdilec.

Video

Expirované video

Záchranáři prohledávají trosky zříceného etiopského letadla a odnášejí oběti (zdroj: Reuters)

„Nejdříve jsem tomu vůbec nemohl uvěřit, podlomila se mi kolena. Pak jsem ihned psal smsky rodině a kamarádům, že jsem let nestihl a jsem v pořádku. Měl jsem neuvěřitelné štěstí, přesto soucítím s rodinami všech pozůstalých,” dodal Řek.

Po pádu letadla v Etiopii zemřela i manželka a dvě děti slovenského poslance

Boeing 737 etiopské společnosti Ethiopian Airlines havaroval při letu z etiopského hlavního města Addis Abeba do keňského hlavního města Nairobi. Na palubě bylo 149 cestujících a osm členů posádky. Nikdo nepřežil.

Podle informací webu FlightGlobal se jednalo o nový letoun 737-8 MAX, který aerolinky obdržely v listopadu loňského roku.