„Nacházel jsem se jen kousek od místa, kde se incident odehrál. Část vlasů mně kompletně shořela. Všichni se snažili co nejrychleji vagón opustit, vládla tam obrovská panika. Moje první myšlenka byla, že celý vagón vybuchne,“ popsal Crowley.

Čtěte také:
ON-LINE: Nálož v londýnském metru nevybuchla celá. Policie pátrá po atentátníkovi

„Lidé byli na krátký moment vystaveni ohni, viděl jsem cestující s popáleninami na obličeji. Osobně odhaduju, že tam bylo tak 20 zraněných. Bylo velké štěstí, že dveře byly otevřené, všichni tak mohli okamžitě utéct. Byl to strašný zážitek, můžu být rád, že jsem vyvázl pouze s ohořelými vlasy,“ doplnil.

Nad místem se nyní vznášejí policejní helikoptéry, neboť pachatel je stále na útěku. „Myslíme si, že je tam další výbušnina. Lidé musí být opatrní, na útěku je muž, který má v držení nože,“ řekl Daily Mailu jeden z policistů.

V jednom z vagónů se nacházel i člen městské rady Daniel Holden. „Na místě jsou stovky policistů, hasičů a záchranářů. Mně se nic nestalo, ale viděl jsem, jak lékaři několik lidí ošetřují,“ popsal.

Exploze se v londýnském metru ozvala v pátek v 8:20 (9:20 SELČ). Do nemocnice bylo převezeno 18 lidí, uvedla mluvčí záchranky. Nikdo není ve vážném stavu. V britské metropoli se rozjel hon na atentátníka. [celá zpráva]