"Přečetl jsem si v médiích o tom, že (nový úlomek) byl součástí dveří. Ale u expertů na letectví a u odborníků v terénu na ostrově jsem si ověřil, že to byl jen domácí žebřík," řekl Azharuddin Abdul Rahman.

První kus letounu, nalezený už dříve, se od soboty nachází v laboratoři u francouzského města Toulouse, kde je zkoumán. Jde o úlomek křídla.

Malajsijský ministr dopravy Liow Tiong Lai v neděli uvedl, že ke zkoumání úlomku se připojí i experti z Malajsie, Číny a USA, včetně pracovníků společnosti Boeing.

Flaperon, který byl objeven na Réunionu,m je zřejmě z Boeingu 777

Část křídla na Réunionu

FOTO: ČTK/AP

Boeing 777 letecké společnosti Malaysia Airlines zmizel z radarů loni 8. března krátce po startu z Kuala Lumpuru. Na palubě letadla bylo 239 lidí, kteří podle všeho zahynuli, když stroj z dosud nejasných příčin nejspíš havaroval a spadl na neznámém místě do moře.

Úlomek křídla objevili ve středu na Réunionu pracovníci firmy pověřené čištěním pobřeží. Malajsijská vláda následně potvrdila, že tento předmět pochází z letadla Boeing 777, tedy stejného typu jako zmizelý stroj z letu MH370.

 

FOTO: Novinky.cz s použitím Mapy.cz a BBC

Britský list The Daily Telegraph s odvoláním na ostrovany napsal, že trosky letounu byly možná na Réunion vyplaveny už před třemi měsíci, ale souvislost s pohřešovaným malajsijským boeingem si lidé neuvědomili. Nicolas Ferrier, uklízející na plážích, tvrdil, že počátkem května našel modré sedadlo, které ale jako jiné nálezy spálil.

Nyní ale podle AFP na ostrově vypukla "honba za pokladem" v podobě možných úlomků z MH370. Své nálezy lidé ukazují četníkům na plážích či rovnou odnášejí na policejní strážnice, ale zatím se žádný další úlomek objevit nepodařilo.