Obvinění, které mu dnes sdělila velká porota, znamená další krok ke konání vlastního procesu. Jackson, kterému při minulém stání soudce vyčinil, že přišel pozdě, se tentokrát dostavil k jednání o 40 minut dříve. Pětačtyřicetiletý zpěvák se usmíval a pod deštníkem mával zástupu svých fanoušků, kteří se shromáždili kolem soudní síně střežené desítkami policistů.

Na rozdíl od 16. ledna, kdy se naposledy objevil u soudu v Santa Maria a kdy se dlouze zdravil s fanoušky a dokonce tančil na střeše svého vozu, se zpěvák tentokrát držel spíš stranou. Střízlivější bylo i jeho oblečení - černé sako, bílá košile a červená páska na ruce.

Jackson vstupuje do další fáze procesu s novým týmem právníků. Po pěti měsících vystřídal známé advokáty Marka Geragose a Benjamina Brafmana advokát Thomas Mesereau, který se má podle Jacksona věnovat jeho případu na plný úvazek.

Jackson: Ve hře je můj život

Dnes sdělená obvinění se týkají jednoho dítěte. Ale oproti původním bodům obžaloby jsou dnešní obvinění závažnější o to, že se týkají i únosu a spiknutí, napsala agentura AP. Podrobnosti však dosud nebyly zveřejněny a tak není podle agentury jasné, čeho a koho se nová obvinění týkají.

Jackson považuje proces, v němž se bude zpovídat ze sexuálního obtěžování dětí, za dramatické ohrožení své osoby. "Ve hře je můj život," uvedl dříve v písemném prohlášení, v němž zdůvodňoval, proč překvapivě vyměnil advokáty Marka Geragose a Benjamina Brafmana.