Hlavní obsah
Volič hlasuje na základní škole na Strossmayerově náměstí v Praze Foto: Ondřej Deml, ČTK

Výsledky senátních voleb přehledně: Kdo jde do druhého kola

V boji o křeslo v Senátu se proti sobě za týden postaví třeba Miroslava Němcová (ODS) a Václav Hampl (za KDU-ČSL) nebo Michael Žantovský (za TOP 09) a Václav Láska (SEN 21). Rozhodli o tom voliči při pátečním a sobotním hlasování. Celkem se volilo ve 27 obvodech, na Děčínsku zvolili senátora už v prvním kole. Novinky přinášejí přehled postupujících kandidátů.

Volič hlasuje na základní škole na Strossmayerově náměstí v Praze Foto: Ondřej Deml, ČTK
Výsledky senátních voleb přehledně: Kdo jde do druhého kola

Druhé kolo se uskuteční za týden, v pátek 9. a v sobotu 10. října.

obvod 3, Cheb

  • Miroslav Plevný  (STAN, BEZPP) 
  • Jaroslava Brožová Lampertová  (ANO)

obvod 6, Louny

  • Ivo Trešl (STAN)
  • Vladimír Drápal  (ODS+TOP+KDU+KAN, BEZPP)



obvod 9, Plzeň-město

  • Lumír Aschenbrenner  (ODS-TOP-KDU-ADS) 
  • Daniel Kůs (Piráti)

 

obvod 12, Strakonice

  • Tomáš Fiala (ODS, BEZPP) 
  • Luboš Peterka (KDU-ČSL, BEZPP)

obvod 15, Pelhřimov

  • Milan Štěch (ČSSD)
  • Jaroslav Chalupský (Svobodní, BEZPP)

obvod 18, Příbram

  • Petr Štěpánek (STAN) 
  • Stanislav Holobrada (ČSSD)

obvod 21, Praha 5

  • Michael Žantovský (za ODS+STAN+TOP 09)
  • Václav Láska  (za SEN 21)

obvod 24, Praha 9

  • David Smoljak (za STAN+Piráti+TOP 09) 
  • Eduard Stehlík, (za KDU-ČSL+ODS)

obvod 27, Praha 1

  • Miroslava Němcová ( za ODS+STAN+TOP 09)
  • Václav Hampl (za KDU+Z+PRAHA+SEN)

obvod 30, Kladno*

  • Adéla Šípová (Piráti)
  • Petr Bendl (ODS)

obvod 33, Děčín 

  • Zbyněk Linhart (STAN+SLK) - postup v prvním kole

obvod 36, Česká Lípa

  • Jiří Vosecký  (STAN+SLK)
  • Vít Vomáčka (ODS, BEZPP)

obvod 39, Trutnov 

  • Jan Sobotka (STAN, BEZPP)
  • Jan Jarolím (ANO)



obvod 42, Kolín

  • Pavel Kárník (STAN)
  • Igor Karen (ANO)

obvod 45, Hradec Králové

  • Jiří Mašek (ANO)
  • Jan Holásek (HDK+TOP+SE+Z+LE)

obvod 48, Rychnov nad Kněžnou

  • Miroslav Antl (ZA OBČANY)
  • Jan Grulich (TOP 09+LES)

obvod 51, Žďár nad Sázavou

  • Josef Klement  (KDU-ČSL, BEZPP) 
  • Michal Šmarda (ČSSD+Zel+Budouc)

obvod 54, Znojmo

  • Tomáš Třetina  (ODS+STAN+TOP 09)
  • Jan Grois (ČSSD) 

obvod 57, Vyškov

  • Jaroslav Klaška (KDU+ODS+TOP 09)
  • Karel Zitterbart (STAN, BEZPP)

obvod 60, Brno-město

  • Roman Kraus (ODS+TOP 09, ODS) 
  • Anna Šabatová (Zel+SEN21+Ideal)

obvod 63, Přerov

  • Jitka Seitlová (KDU-ČSL) 
  • Petr Vrána (ANO)

obvod 66, Olomouc

  • Marek Ošťádal  (STAN) 
  • Jan Zahradníček (ANO)

obvod 69, Frýdek-Místek

  • Jiří Carbol  (KDU-ČSL+NMFM) 
  • Helena Pešatová (STAN, BEZPP)

obvod 72, Ostrava-město

  • Zdeněk Jiříček (ANO) 
  • Ondřej Šimetka (ODS, BEZPP)

obvod 75, Karviná

  • Ondřej Feber (ANO)
  • Radek Sušil (ČSSD)

obvod 78, Zlín*

  • Tomáš Goláň (SEN 21, BEZPP) 
  • Pavel Stodůlka (NEZ, BEZPP)

obvod 81, Uherské Hradiště

  • Ivo Valenta (Soukromníci, BEZPP)
  • Josef Bazala (KDU-ČSL)

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků