Hlavní obsah
Pardubice Foto: Miroslav Šára, Právo

Univerzita Pardubice zahájila ve středu oficiálně nový akademický rok. Sedm zdejších fakult přivítá do prvního ročníku bakalářského studia v součtu 3 135 studentů.

Pardubice Foto: Miroslav Šára, Právo
V Pardubicích zahájili nový akademický rok

Celkově by na vysoké škole mělo studovat přes devět tisíc posluchačů. Škola, která kdysi vzdělávala pouze specialisty v chemicko-technologické oblasti, nabízí dnes širokou škálu studijních oborů.

"Univerzita Pardubice má letos akreditováno pro výuku celkem 69 studijních programů se 146 studijními obory - v bakalářském, navazujícím magisterském a doktorském studiu," uvádí mluvčí univerzity Valerie Wagnerová.

Téměř třetina studentů usedne do poslucháren pardubické univerzity vůbec poprvé. Pro nové studenty byla připravena publikace Lodivod, která má nováčkům usnadnit orientaci ve vysokoškolském prostředí, ale také přiblížit mimostudentský, především kulturní a společenský život v Pardubicích.

Do Pardubic má v novém akademickém roce zamířeno i stovka zahraničních studentů ze 12 evropských zemí. Téměř stejně velká skupina studentů Univerzity Pardubice naopak vyjíždí do ciziny, kde absolvují studijní pobyty či praktické stáže.

O zahraniční studenty se postarají čeští kolegové

Zahraniční studenti se v Pardubicích mohou těšit na uvítací akci Erasmus Welcome Party v klubu Dýdy Baba, kterou pro ně organizují čeští kolegové. Formou tzv. Buddy programu se budou "domácí" studenti věnovat zahraničním návštěvníkům v průběhu celého akademického roku.

S adaptací na nové prostředí mají studentům zpoza českých hranic pomoci třeba výlety do zajímavých míst České republiky nebo sportovní turnaje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků