Hlavní obsah

V Packalovi vše jinak. Šílený odpočívá

Tentokrát je v soutěži Případy detektiva Packala všechno jinak. Detektiv Packal nemá na řešení žádný případ, Ing. Šílený zřejmě odpočívá, nebo už toho konečně nechal. Když už si ale Packal na Císařskou louku pozval dva týmy, rozhodl se udělat jim detektivní fyzický výcvik.

V Packalovi vše jinak. Šílený odpočívá

Pátrat se bude, stopy však připravil Packal a na konci nebudeme otevírat skutečný trezor, ale papírovou bednu s cenami. Celé pátrání je vedeno jako výcvik. Packal má možnost komentovat, dohlížet, hodnotit. Prostě jednou změna. Uvidíme, co to udělá.

Pokuste se rozluštit šifry a úkoly, které mají za úkol vyřešit naši detektivové, a zjistěte, jak jste na tom s detektivními vlohy právě vy. Správné odpovědi se dozvíte právě v pořadu, již tuto sobotu.

Zkuste dnes odpovědět na tuto otázku:

Císařské louce se původně říkalo Královská louka. Své jméno dostala pravděpodobně podle veliké slavnosti, která se tu kdysi odehrála. Při příležitosti korunovace mladého Václava II. se tu tehdy konala neuvěřitelně bohatá korunovační hostina. Víte, v jakém roce byl Václava II. korunován?
a)1197
b)1297
c)1397
d)1497

Císařská louka nebyla vždy ostrovem. Od břehu byla oddělena až v souvislosti s vybudováním přístaviště. Tohle přístaviště bylo pojmenováno po císaři Františku Josefu I. a královské louce s od té doby říkalo louka císařská. Víte, v kterém roce byl přístav otevřen? Mohla by vám pomoci informace, že to bylo za vlády zmiňovaného císaře. Dáme vám na výběr. Bylo to v roce:
a) 1742
b) 1802
c) 1842
d) 1902

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků